Klinika jednodňovej dermatologickej, laserovej a estetickej starostlivosti
042/3 810 044

Korekcia horných viečok (Blepharoplastika)

 

Blepharoplastika patrí k najčastejším a najvyhľadávanejším kozmeticko - estetickým operáciám na tvári. Koža v okolí očí je veľmi tenká a mimoriadne mimicky zaťažená, preto sú na očných viečkach pomerne skoro viditeľné prvé prejavy starnutia. Vekom stráca koža elasticitu a na viečkach sa vytvárajú nadbytky kože. Tento proces môže byť výrazne urýchlený genetickými predispozíciami.

 

Pri blefaroplastike okrem odstránenia nadbytku kože, je potrebné zrevidovať a podľa potreby aj zredukovať tukové telieska. Laserom sa dajú veľmi efektívne odpariť bez rizika krvácania. Jedinečným prvkom tejto operačnej techniky je použitie SP pulzu v oblasti svalovej vrstvy očného viečka, čo spôsobí jeho vypnutie, čiže lifting a významne sa podieľa na celkovom zlepšení konečného vzhľadu očného viečka. To nie je možné dosiahnuť žiadnou inou technikou.

 

 

 

Poklesnuté očné viečka môžu vyvolávať problémy nie len estetické, ale aj funkčné. Patria k nim pocit únavy, bolestivosť očí, slzenie, bolesti hlavy, zhoršené videnie a pod.

 

Vekové rozhranie kandidátov na túto operáciu je pomerne široké, dolná veková hranica môže byť už od 25 rokov, ale vo všeobecnosti je to najčastejšie vek okolo 35 - 40 rokov. Horná veková hranica nie je určená. Pri zákroku sa odstráni prebytočná koža , tukové vačky a niekedy aj časť svalu. Ide o operáciu s prakticky trvalým efektom, ktorú často podstupujú aj muži.

 

 

 

 

 

Pred zákrokom

Každej operácií predchádza osobná konzultácia, kde lekár zhodnotí váš konkrétny prípad, podrobne vysvetlí priebeh operácie, navrhne pre vás najvhodnejší operačný postup.

 

2 týždne pred operáciou neužívať lieky obsahujúce kyselinu salycilovú (Acylpyrin, Aspirin, Anopyrin a pod.), aby sa predišlo zvýšenému krvácaniu. V deň zákroku prichádza klientka odlíčená. Pred operáciou sa podáva premedikácia, ktorá zbaví klienta stresu a strachu zo zákroku. Je vhodné si priniesť so sebou tmavé okuliare a zabezpečiť si niekoho na odvoz domov.

 

 

 

Zákrok

Výkon sa robí ambulantne, v lokálnom znecitlivení a trvá približne 1 hodinu. Chirurgický  rez sa vedie na hornom viečku v jeho záhybe. Odstraňuje sa prebytočná koža viečok, prípadne i malá časť tuku a svalu, ktorý sa podieľa na neželanom vzhľade viečka. Pri zákroku sa používa kombinovaná metóda chirurgicky a laser CO2.

 

 

 

 

 

 

Pooperačné obdobie a režim

Po operácií klient/ka zostáva na našom pracovisku približne 2 hodiny, kde sa prikladajú studené obklady a pri bolesti sa podľa potreby podávajú analgetiká. Štandardne klient odchádza domov po 2 hodinách. Prvé pooperačné dni sa odporúča dodržiavať kľudový režim (nepredkláňať sa, nič nezdvíhať), chladiť opuch, spávať s hlavou v mierne zvýšenej polohe na chrbte. Stehy sa odstraňujú pri prvej kontrole obvykle na 7. pooperačný deň. Opuch a modriny okolo očí štandardne nepretrvávajú dlhšie ako 7 až 10 dní. Oči môžu byť prechodne citlivé na svetlo a môžu vám nadmerne slziť alebo byť príliš suché. Vhodné je niekoľko týždňov nosiť tmavé slnečné okuliare, aby boli oči chránené pred vetrom a podráždením slnkom.

 

Výsledný estetický efekt zákroku je ustálený vo väčšine prípadov po 2-4 mesiacoch od operácie.

 

 

Aké bude u nás počasie?