Klinika jednodňovej dermatologickej, laserovej a estetickej starostlivosti
042/3 810 044

Korekcie jaziev

 

Jazva vzniká náhradou straty kožného tkaniva neplnohodnotným kolagénovým väzivom. Čerstvé jazvy sú sfarbené do červena až fialova, staršie sú belavé. V prípade, ak sa nevytvorí dostatok náhradného kolagénového väziva, vznikajú atrofické (vklesnuté) jazvy.   Pri zvýšenej tvorbe väziva vznikajú vyčnievajúce hypertrofické alebo až keloidné jazvy. Oba prípady môžu spôsobovať estetický problém pre človeka, ktorý je ale riešiteľný.

 

 

 

Jazvy po predošlých chirurgických zákrokoch, alebo rôznych úrazoch bývajú častokrát neželanej veľkosti a tvaru, roztiahnuté alebo majú nevyhovujúce sfarbenie. Chirurgické odstránenie takejto jazvy je jednou z možností korekcie. Chirurgické odstránenie jazvy môže byť spojené s rizikom jej opätovného vzniku   

 

 

 

Korekcia jazvy aplikáciou injekčného roztoku

Nie každú jazvu je možné upraviť chirurgicky – teda odstránením a opätovným zašitím kože. Jedná sa hlavne o tzv. keloidné a hypertrofické jazvy. Vznikajú po predošlej traumatizácii kože, úraze, ale niekedy aj po adekvátnom chirurgickom ošetrení (napr. odstránení znamienka), či po nepatrnom podnete ako je napr. očkovanie, či dokonca uštipnuitie hmyzom. Definitívna príčina ich vzniku nie je úplne objasnená.

 

Správnou aplikáciou špeciálneho injekčného roztoku je možné dosiahnuť jej korekciu vo forme zmenšenia, oploštenia, či vyblednutia. Roztok sa injekčne aplikuje priamo do jazvy. K zlepšeniu dochádza niekedy už po prvej aplikácii, no väčšinou je potrebných niekoľko opakovaní s približne mesačným odstupom.

 

Vhodná je kombinácia tejto metódy s následným použitím silikónovo - gélovej náplasti, ktorá je určená na starostlivosť a vyhladenie jaziev.

 

 

 

späť zákroky   botox

Aké bude u nás počasie?