Klinika jednodňovej dermatologickej, laserovej a estetickej starostlivosti
042/3 810 044

Laserové odstránenie pigmentových škvŕn

 

Výskytom pigmentových škvŕn často trpia ženy ako aj muži a mnohokrát predstavujú estetický problém. Pigmentácie sa objavujú na koži, keď je narušený mechanizmus pigmentácie pri zvýšenej produkcii melanínu. Pokiaľ sa melanín objavuje v nadmernom množstve, nie je rovnomerne rozložený na povrchu pokožky, hromadí sa na niektorých miestach, a to vedie k vytváraniu neestetických a nepríjemných pigmentových škvŕn.

 

Tento problém sa často vyskytuje v tehotenstve - následok hormonálnych zmien, pri užívaní hormonálnej antikoncepcie, ochorenia štítnej žľazy, nadmerné opaľovanie bez dostatočného ochranného UV faktoru a prirodzený je výskyt pigmentových škvŕn vo vyššom veku (tzv. starecké škvrny). Pigmentácie sa môžu vyskytovať na koži celého tela, najčastejšie však na tvári, krku, dekolte a chrbtoch rúk.

 

 

 

 

Liečba pigmentových škvŕn

V liečbe pigmentových škvŕn sa používajú krémy s obsahom účinných bieliacich substancií, avšak momentálne najúčinnejšia metóda odstraňovaní pigmentácií je použitie laseru. Na našej klinike pracujeme so špičkovými lasermi od talianskej spoločnosti DEKA. K ošetreniu pigmentových škvŕn intenzívnym pulzným svetlom (IPL) používame laser SYNCHRO HP. K ošetreniu keratotickej pigmentácie mikrofrankčný CO2 laser.

 

Odstraňovaniu pigmentových škvŕn vždy predchádza dermatologická konzultácia, na ktorej sa zhodnotí každá pigmentová škvrna (potvrdí sa jej benígnosť).

 

Po vyšetrení sa určí spôsob laserového ošetrenia.

 

 

 

Ošetrenie laserom

Pri ošetrení IPL samotný zákrok trvá niekoľko minút, počas ktorého môžete pociťovať štipkanie. Prechodne po ošetrení pigmentové škvrny stmavnú (zvýraznia sa) a následne v priebehu niekoľkých týždňov vymiznú (blednú).

 

Pri mikrofrakcionovanom CO2 laseri sa vytvoria v mieste ošetrenia drobné chrastičky, ktoré sa počas nasledujúcich 7 dní postupne odstránia. Podľa hĺbky a intenzity pigmentácie je potrebné zákrok opakovať.

 

Pre udržanie dlhodobého efektu sa odporúča používanie kvalitných ochranných krémov s vysokými UV filtrami a vyhýbanie sa intenzívnemu opaľovaniu.

 

 

 

späť zákroky   Korekcie jaziev

Aké bude u nás počasie?