Klinika jednodňovej dermatologickej, laserovej a estetickej starostlivosti
042/3 810 044

Laserové ošetrenie bradavíc

Bradavice sú kožné ochorenie zapríčinené vírusom. Tieto vírusy sa veľmi rýchlo prenášajú a šíria, preto je vhodné každú bradavicu čo najskôr odstrániť.

 

Ako sa dajú odstrániť? 

Tieto kožné útvary je možné odstrániť klasickou metódou a to, tekutým dusíkom, čo je zdĺhavé a niekedy časovo náročné. Metóda odstránenia laserom je metóda na to doslova určená. Pri jeho použití sa totiž vytvorí vysoká teplota, ktorá vírus zničí. Laserové žiarenie cielene zasahuje chorobné tkanivo, následkom čoho bradavice odumierajú.

 

Princíp odstránenia

Ošetrenie pôsobí na infekciu kože a slizníc inhibične. Ošetrené tkanivo bradavíc po zákroku odumiera, následne odpadne a procesom hojenia ho nahradí nová pokožka alebo sliznica.

Pokiaľ sú bradavice väčšieho rozsahu, ošetrenie je potrebné zopakovať.

 

 

Výhody laserového odstránenia

Komfort v tomto ošetrení spočíva v tom, že v danom mieste vznikne rana iba výnimočne a klienta neobmedzuje v žiadnej činnosti. Ošetrené miesto si nevyžaduje následnú starostlivosť, hojenie prebieha rýchlo a bezbolestne.

 

Kotraindikáciou je vždy výskyt rakoviny kože v minulosti alebo predrakovinové stavy kože, popáleniny, poleptanie kože a pod. Výkon sa nedoporučuje absolvovať  v období tehotenstva.

 

Aké bude u nás počasie?