Klinika jednodňovej dermatologickej, laserovej a estetickej starostlivosti
042/3 810 044

Laserový resurfacing

 

Laserový resurfacing je omladenie pokožky laserom. Na našej klinike používame frakčný laser SmartXIDE DOT od talianskej firmy DEKA, prístroj, na ktorom sa dá upravovať hustota laserových lúčov, ich intenzita a trvanie. Vďaka tomu môže lekár nastaviť parametre ošetrenia prísne individuálne podľa potrieb pleti každého klienta. Frakčný laser pôsobí na pokožku v mikrobodoch, vytvára na pokožke mriežku, a keďže sa striedajú ožiarené body s nepoškodenou pokožkou, výrazne sa urýchľuje proces hojenia.

 

 Výhody

  • rýchle začlenenie sa do bežných životných a pracovných aktivít,
  • postupne sa zvyšujúci a dlhodobý efekt.

 

 

 

 

Princíp a efekt účinku

  • laser stimuluje v dermálnej vrstve kože novotvorbu kolagénových a elastických vlákien, čo spôsobuje spevnenie a vypnutie pokožky
  • vyhladenie jemných vrások okolo očí a úst
  • upravenie textúry a zjednotenie farby pokožky /rozjasnenie a omladenie/
  • odstránenie pigmentácií
  • zjemnenie jazvičiek

Zákrok je možné použiť na tvár, krk, dekolt aj ruky.

 

 

 

Nástup účinku

Je postupný, ale maximum účinku sa dostaví do 2 mesiacov od ošetrenia a pretrváva niekoľko rokov. Doporučujú sa minimálne 3 ošetrenia s odstupom 3 mesiacov.

 

Pred aplikáciou

Pleť sa odlíči a nanesie sa vrstva znecitlivejúceho krému, ktorý sa nechá na pokožke pôsobiť 1 hodinu. Ak klient často trpí herpesovým ochorením, podá sa pred ošetrením antivirotická tabletka. Na minimalizovanie nepríjemného pocitu z ošetrenia je možné podať pred zákrokom analgetikum. Samotný zákrok na tvári trvá približne 30 min. Pri ošetrovaní dekoltu je dĺžka zhruba 40 min.

 

Počas zákroku

Klient pociťuje slabé pálenie alebo štipkanie

 

 

 

 

 

Po zákroku

Pleť sa ošetrí antibakteriálnou masťou alebo vazelínou a pri intenzívnom pocite pálenia sa prikladajú na pokožku chladiace obklady. Na druhý deň pocit pálenia ustúpi a pleť je začervenaná, ako pri silnejšom opálení a u niekoho je výraznejší opuch.

Domáce ošetrovanie po zákroku spočíva v čistení pleti antibakteriálnym mydlom, doporučujeme A-Derma mydlo (Avéne) a nanášanie vrstvy krému Cicalfate (Avéne). Pokožka, na ktorej sa v ďalších dňoch vytvoria chrastičky sa nesmie škriabať ani násilne olupovať. Hrozí riziko zanesenia infekcie a tvorby jazvičiek. Nanášanie krému zmierňuje svrbenie a odstraňuje suchosť kože po ošetrení. Chrastičky sa počas 4 - 5 dňoch odlúčia a potom je možné ošetrovať pleť bežným krémom ako pred zákrokom.

 

Po resurfacingu je nutné chrániť pleť pred slnečným žiarením používaním krému s ochranným faktorom 50+ po dobu minimálne 3 mesiacov.

 

 

 Späť  na zákroky     Laserová epilácia

Aké bude u nás počasie?