Klinika jednodňovej dermatologickej, laserovej a estetickej starostlivosti
042/3 810 044

Odstraňovanie znamienok a kožných výrastkov

 

Jedná sa o odstraňovanie

  • znamienok
  • kožných výrastkov
  • podkožných tukových, cystických a iných útvarov
 

Znamienka a kožné výrastky sa odstraňujú z dôvodu

  • zdravotného,
  • estetického
  • praktického

 

 

 

 

Zdravotné hľadisko posúdi lekár - dermatológ, ktorý útvar vyšetrí dermatoskopom a v prípade potreby doporučí klientovi jeho odstránenie a histologické vyšetrenie, prípadne odporučí vybrať znamienko laserom, ak je zo zdravotného hľadiska neškodné.


Ak klientovi znamienko prekáža z estetického alebo praktického hľadiska, môže sa rozhodnúť dať si odstrániť znamienka a výrastky na vlastnú žiadosť.
Na zákrok sú vhodnejšie zimné mesiace, nakoľko sa rana a jazva nesmie vystavovať slnečnému žiareniu a leto je preto veľmi obmedzujúce.

 

 

 

Na našej klinike používame 2 metódy odstraňovania znamienok a kožných výrastkov

  • chirurgická metóda
  • laserová metóda

 

Laserové odstránenie

Vykonáva v lokálnej anestézii (miestnom znecitlivení). Rana sa nešije, zostáva chrastička, ktorá sa pretrie antibiotickou masťou. Kryje sa len výnimočne. Proces hojenia trvá zhruba 2 týždne.

 

Chirurgické odstraňovanie

Robí sa tiež v miestnom znecitlivení. Injekčne sa aplikuje znecitlivejúca látka do oblasti znamienka alebo útvaru, ktorý sa potom bezbolestne vyreže a rana sa zošije stehmi. Stehy sa odstraňujú o 7 až 14 dní v závislosti od lokalizácie a veľkosti útvaru. Po chirurgickom odstraňovaní útvarov je rana prekrytá sterilnou náplasťou, ktorá musí byť na rane ponechaná až do vybratia stehov.

 

Po zákroku je nutné obmedziť športové aktivity, fyzicky namáhavú prácu a pohyb v rizikovom prostredí. Po odstránení stehov treba jazvu chrániť pred slnečným žiarením používaním krému s ochranným faktorom +50.

 

 

Na našej klinike ponúkame možnosť dermatoskopie a následného odstránenia útvaru v jeden deň.

 

späť zákroky   Laserové omladenie pokožky

 

Aké bude u nás počasie?